Cel Manchesteru City wspomina rozmowę z Guardiolą. „Miło było to usłyszeć”

04.06.2019

Udany sezon w wykonaniu Bena Chilwella sprawił, że Anglikiem zainteresowały się najlepsze kluby Premier League. Wielkim entuzjastą umiejętności zawodnika „Lisów” jest przede wszystkim Pep Guardiola, który latem będzie poszukiwał nowego lewego obrońcy.

Częste kontuzje Benjamina Mendy’ego zmusiły Hiszpana do podjęcia drastycznego kroku. Szkoleniowiec City kilka tygodni temu wspominał, że w kolejnym sezonie nie może dopuścić do podobnej sytuacji, że jego podstawowy defensor wypada z gry na kilka miesięcy. Była to z pewnością aluzja do Francuza i ostrzeżenie, że latem piłkarz może pożegnać się z Etihad Stadium.

W jego miejsce zostanie sprowadzony zapewne nowy defensor, a angielskie media sądzą, że będzie to Ben Chwilwell. Anglik po niedawnym ligowym meczu odbył krótką pogawędkę ze szkoleniowcem mistrza Anglii. Co ten mu przekazał?

– Miło było usłyszeć z ust takiego menedżera, że jestem dobrym graczem. On powiedział mi po prostu, że mam niesamowity talent i chciał, abym kontynuował swój rozwój. To wszystko. Póki co jednak jestem w Leicester i bardzo podoba mi się praca z Brendanem Rodgersem – stwierdził Anglik.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!