Kiedy kadra to przyjemność – Sergio Ramos pobił rekord wszech czasów

08.06.2019

Dla zdecydowanej większości zawodników możliwość reprezentowania ojczyzny to coś wielkiego. To duma i spełnienie marzeń. Niestety nie dla wszystkich jest to sielanka. Szczególnie dla wielkich zawodników, których drużyny narodowe grają dużo słabiej, niż ich kluby.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Takich przykładów moglibyśmy wymieniać wiele, ale z pewnością nie należy do nich Sergio Ramos. Hiszpański obrońca w reprezentacji pierwszy raz wystąpił już w 2005 roku, jako 19-latek. Został wtedy najmłodszym od 55 lat zawodnikiem, który zadebiutował w kadrze.

Pomijając pierwsze lata, w których kadrze nie szło aż tak świetnie, Ramos trafił idealnie. Został filarem jednej z najmocniejszych drużyn narodowych ostatnich lat, przyczyniając się walnie m.in. do mistrzostwa świata i dwóch mistrzostw Europy.

Obecnie, mając na koncie 164 występy w kadrze jest blisko pokonania Ikera Casillasa w liczbie rozegranych spotkań, ale już teraz ustanowił inny, niesamowity rekord. Sergio Ramos wygrał najwięcej meczów w kadrze narodowej w historii futbolu – ma ich obecnie aż 122. A przecież na razie nic nie wskazuje na to, by miał przestać śrubować ten wynik.

Jak wygląda czołowa, najlepsza piątka w historii? Ramos (122), Casillas (121), Xavi (100), Iniesta (96), C. Ronaldo (91). Nieprzypadkowo zdominowana przez najlepszych Hiszpanów z ostatnich ok. 15 lat…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!