Cesc Fabregas chwali Franka Lamparda i wbija delikatną szpilkę Maurizio Sarriemu!

11.06.2019

Na Stamford Bridge po staremu. Nowy sezon, więc czas na zmiany. Wydaje się już niemal pewne, iż Maurizio Sarri opuści w tym miesiącu Londyn. Głównym kandydatem do zastąpienia Włocha jest Frank Lampard. O obu dżentelmenach postanowił wypowiedzieć się Cesc Fabregas. Hiszpan chwali pracę Anglika oraz opowiada o dość negatywnym aspekcie Sarriego. 

Patrząc na słowa Fabregasa, które kieruje piłkarz Monaco w kierunku Maurizio, trudno stwierdzić, by obaj panowie mieli dobre relacje podczas współpracy na Stamford Bridge. Hiszpan niejednokrotnie daje do zrozumienia, iż Sarri jest trenerem, który nie ma dobrego podejścia do zawodników z poza wyjściowej jedenastki. Tym razem, Cesc odniósł się do podejścia Włocha odnośnie zmian taktycznych – On jest trenerem, który ma własną wizje i nie zamierza od niej odchodzić. Ma ideę, jak jego drużyna powinna grać. Jak chce, by grała. Nie zamierza od tego odchodzić. Nieważne co mu powiesz, co udowodnisz, jaką masz opinię. On nigdy tego nie zmieni. 

W zdecydowanie cieplejszych słowach pomocnik wypowiedział się na temat pracy Franka Lamparda – Myślę, że wykonał niesamowitą pracę. To jego pierwsze stanowisko. On zmienił wiele rzeczy. Widziałem go w Rosji podczas jego pracy w BBC. Miał bardzo trudny skład, z zawodnikami, którym kończyły się kontrakty. Przebudował kompletnie drużynę, wziął młodych graczy. Zastosował agresywny i ofensywny futbol. Jak na pierwszą pracę, wywiązał się naprawdę dobrze. 

Sporo mówi się o wyzwaniu, przed którym może stanąć Frank Lampard. Praca w Chelsea z pewnością nie będzie przypominać działań w Derby County. Czy Anglik może poradzić sobie z taką próbą? Niewykluczone, że przekonamy się o tym za jakiś czas.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!