Curacao ćwierćfinalistą Gold Cup!
26.06.2019

Nie będziemy owijać w bawełnę. Rozgrywki Gold Cup średnio nas interesują, co nie oznacza, że ich nie śledzimy. Po prostu nie robimy tego tak bacznie jak np. z rozgrywkami Copa America. Jednak są pewne mecze czy zdarzenia obok których nie można przejść obojętnie.

Takim wydarzeniem jest awans Curacao do ćwierćfinałów rozgrywek! Przypomnijmy, że piłkarze z tej malutkiej wyspy w grupie C mieli za rywali takie zespoły jak Jamajka, Salwador czy Honduras. Jasne, nie są to marki, które powalają na kolanach, ale to są wciąż reprezentacje, które powinny na luzie poradzić sobie z Curacao.

Przypomnijmy, że ten kraj liczy zaledwie 160 tysięcy mieszkańców, a i tak nie przeszkodziło im to w awansie do dalszej fazy turnieju. Więcej, gol który zadecydował o wyjściu z grupy padł w 93. minucie i był nieprzeciętnej urody.

Curacao teraz trafi na zwycięzcę grupy D, czyli na USA bądź Panamę. Wydaje się, że na tym etapie skończą przygodę w tych rozgrywkach, ale czy aby na pewno? My z pewnością będziemy trzymać za nich kciuki.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO