Rooney jak Lampard czy Gerrard? „Otrzymałem kilka ofert”

28.06.2019

Dla kibiców, którzy dorastali w latach świetności Lamparda czy Gerrarda, obecna sytuacja w piłce jest wyjątkowa. Obaj Anglicy rozpoczęli swoje trenerskie przygody. Być może podobną drogę wybierze Wayne Rooney. Były napastnik „Czerwonych Diabłów” przyznał w wywiadzie, że otrzymał już kilka ofert.

Pomimo gry w MLS, Wayne Rooney nadal udowadnia, że gra w piłkę sprawia mu ogromną radość. 33-latek rozgrywa bowiem już drugi sezon w barwach DC United, w którym regularnie trafia do siatki. W 2019 roku, napastnik strzelił dziewięć bramek w siedemnastu ligowych meczach.

Dobra postawa zawodnika powoduje, że Anglik raczej nie powinien jeszcze myśleć o zakończeniu kariery. Jak przyznał Rooney w wywiadzie, po ewentualnym zakończeniu przygody z grą w piłkę, na brak nowych wyzwań nie powinien narzekać – Czy chciałbym zostać trenerem? Oczywiście. Cały czas podejmuje jakieś kroki w swoim życiu. W momencie, gdy zakończę piłkarską karierę, zobaczę jakie pojawią się możliwości. Otrzymałem kilka ofert, jednakże na tym etapie nadal jestem piłkarzem i zamierzam cieszyć się grą. Gdy skończę, przeanalizuję jakie propozycje są właściwe.

Obecnie panuje niewątpliwy trend zatrudniania byłych piłkarzy na stanowiskach pierwszych trenerów. Ole Gunnar Solskjaer prowadzi od grudnia Manchester United, natomiast Frank Lampard jest bliski objęcia funkcji trenera w Chelsea.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!