„To zdecydowanie najlepszy trener, z którym pracowałem” – Wayne Rooney zaskoczył swoim wyborem!

30.06.2019

Przez lata swojej kariery, Wayne Rooney pracował z kilkoma wybitnymi szkoleniowcami. Pierwsza myśl, która się nasuwa przy Angliku to oczywiście Sir Alex Ferguson. Napastnik miał jednak okazję trenować także pod okiem Jose Mourinho czy Louisa van Gaala. 33-latek w jednym z ostatnich wywiadów wybrał swojego najlepszego szkoleniowca. Słowa zawodnika mogą nieco zaskoczyć. 

Nie Ferguson, nie Mourinho. To Louis van Gaal jest dla Anglika najlepszym trenerem, z którym pracował. Holender objął Manchester United w 2014 roku. przez dwa sezony pracy, 67-latkowi udało się zdobyć z „Czerwonymi Diabłami” Puchar Anglii. Kibice klubu z Old Trafford z pewnością doceniają u Louisa podejście do młodych piłkarzy. To właśnie Holenderski trener pozwolił zadebiutować Rashfordowi w pierwszej drużynie.

Umiejętności oraz pracę szkoleniowca bardzo ceni sobie Wayne Rooney, który określił van Gaala mianem swojego najlepszego trenera – Louis van Gaal to zdecydowanie najlepszy trener, z którym pracowałem. Mogę to powiedzieć w 100%. Bardzo go cenię za jego umiejętności taktyczne, sposób przygotowania i dbałość o najmniejszy szczegół. Nigdy wcześniej nie patrzyłem w ten sposób na te kwestie. 

Van Gaal zdawał sobie sprawę, że sposób, w jaki pracuje jest trudny dla piłkarzy. Uświadomiłem go w tej kwestii, co pozwoliło nam sporo dyskutować na ten temat. Żałuję, że to wszystko tak się skończyło. Jednego jestem jednak pewien. Nauczyłem się wiele i wykorzystam to w czasie, gdy sam będę szkoleniowcem. – zakończył Anglik

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!