Neymar „skończy się” za trzy lata? Ze Roberto niepokojąco o swoim rodaku

03.07.2019

Neymar to wciąż młody zawodnik, który – jak mogłoby się wydawać – dopiero co trafił do Europy podbijać świat piłki. Po kilku latach w Barcelonie i dwóch sezonach w PSG wciąż może dokonywać wielkich rzeczy, jednak niektórzy wyrażają co do tego pewne obawy.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Jedną z takich osób jest Ze Roberto. Niemal legendarny brazylijski piłkarz, który zachwycając na głównie niemieckich boiskach z roku na rok łamał stereotypy na temat wieku piłkarzy. W końcu Hamburg opuszczał już jako 37-latek, w dodatku nie żegnając się z futbolem.

Co powiedział na temat swojego rodaka? Ze Roberto stwierdził, że Neymar nie odgrywa takiej roli, jaką powinien i na jaką pozwala mu jego talent. Nie obeszło się także bez wytknięcia podejścia do futbolu, czyli coraz bardziej zanikającego profesjonalizmu.

Zapytany, czy Neymar może mieć tak długą karierę jak on, Brazylijczyk odparł: „Nie! Jeśli będzie dalej postępował w ten sam sposób, nie będzie grał na odpowiednim poziomie już jako 30-latek – stwierdził Ze Roberto.

Cóż, słowa faceta, który jako 43-latek grał w Palmeiras, chyba można traktować jako warte uwagi. Można je porównać także do przypadku Ronaldinho, który spychając piłkę na dalszy plan, jako 30-latek wrócił do ligi brazylijskiej. Mamy nadzieję, że Neymar w porę się otrząśnie. Kto wie, może znów w Barcelonie?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!