Stephan El Shaarawy opuści Romę. Klub przyjął ofertę za piłkarza!

07.07.2019

Oferty z Chin kuszą piłkarzy. Tym razem na przeprowadzkę zdecydował się Stephan El Shaarawy. Zawodnik Romy uzgodnił warunki kontraktu z Shanghai Shenhua, natomiast zespół ze stolicy Włoch doszedł do porozumienia w sprawie kwoty transferu. Cała transakcja jest już tylko kwestią czasu!

Stephan El Shaarawy był bardzo ważnym ogniwem Romy w trakcie sezonu 2018/2019. Wystarczy powiedzieć, że reprezentant Włoch został najlepszym strzelcem drużyny w Serie A, zdobywając 11 bramek w 28 występach. Dlaczego zatem klub pożegna się z tak istotnym piłkarzem? Zapewne jest to wola samego Stephana.

Jak informują włoskie media, El Shaarawy przez trzy lata gry w lidze chińskiej zarobi około 40 milionów euro. Są to zarobki, na które 26-latek z pewnością nie mógłby liczyć w Europie. Sama Roma nie ubije wielkiego interesu. Według źródeł, na konto klubu wpłynie zaledwie 18 milionów euro. Mówimy zaledwie, gdyż Stephan El Shaarawy to nadal młody zawodnik, który rozegrał jeden z lepszych sezonów w swojej karierze.

Niewątpliwy wpływ na kwotę transferu może mieć aktualna umowa reprezentanta Włoch z Romą. Kontrakt ważny jest tylko do końca sezonu 2019/2020, dlatego letnie okno jest idealną okazją, by zarobić na graczu jakiekolwiek pieniądze. El Shaarawy będzie już drugim ważnym ogniwem Romy, który opuści klub w trwającym oknie. Wcześniej z zespołem pożegnał się Konstantinos Manolas.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!