Mino Raiola potwierdził. Matthijs de Ligt dogadał się z nowym klubem!

08.07.2019

Zapewne niewielu kibiców przypuszczało, że saga transferowa związana z Matthijsem de Ligtem będzie trwać tak długo. Holenderskiego defensora łączono z kilkoma europejskimi potęgami. Wygląda na to, że w końcu zbliżamy się do zakończenia tej historii. Jak wyznał Mino Raiola, piłkarz osiągnął porozumienie z nowym zespołem. Teraz czas na Ajax.

Barcelona, Manchester United, PSG. Wszystkie trzy wymienione zespoły były mocno zainteresowane 19-latkiem. Matthijs de Ligt do wszelkich plotek podchodził bardzo spokojnie. Piłkarz Ajaksu nie zmieniał swojego stanowiska, czekając na rozwój wydarzeń. Wygląda na to, że w końcu będziemy świadkami zakończenia sagi. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi, Mino Raiola potwierdził doniesienia mediów. Matthijs osiągnął porozumienie z nowym klubem.

Matthijs uzgodnił warunki kontraktu z Juventusem. Czekamy teraz na zakończenie negocjacji między klubami – stwierdził agent. Według informacji dziennikarzy, Matthijs de Ligt może liczyć w Turynie na zarobki rzędu 12 milionów euro za sezon. Holender powinien związać się z włoskim zespołem pięcioletnią umową.

Czy Juventus szybko osiągnie porozumienie w sprawie kwoty transferu? Można mieć spore wątpliwości. Pierwsza oferta mistrza Serie A opiewała na około 50 milionów funtów + ewentualne bonusy. Ekipa z Holandii czeka na nieco lepszą ofertę.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!