Złota Piłka trafi w ręce obrońcy?
09.07.2019

Złota Piłka to trofeum przyznawane jest piłkarzowi, który zaprezentował się najlepiej w mijającym roku kalendarzowym. Tylko dwaj gracze, Lionel Messi i Cristiano Ronaldo, zdobyli to trofeum pięć razy. Messi jako jedyny dokonał tego cztery razy z rzędu. Ostatnim zdobywcą tego trofeum jest Chorwat Luka Modrić, który otrzymał Złotą Piłkę w 2018 roku.

Faworytem do zdobycia tegorocznej nagrody jest Virgil Van Dijk, holenderski piłkarz surinamskiego pochodzenia grający na obronie w Liverpoolu.

Oczywiście jego jednym głównymi rywalami będą Cristiano Ronaldo wraz z Lionelem Messim. Tegoroczny finał Ligi Mistrzów był pierwszym od 2013 r., w którym na murawie zabrakło zarówno Portugalczyka, jak i Argentyńczyka, którego Van Dijk pomógł wyeliminować w półfinale.

Od 2006 r., kiedy Fabio Cannavaro wygrał Mistrzostwo Świata z Włochami, żaden z obrońców nie został laureatem Złotej Piłki. Przed rokiem 10-letnie panowanie Messiego i Ronaldo przerwał Luka Modrić, który z Realem zdobył Ligę Mistrzów, a z reprezentacją wicemistrzostwo świata. W tym roku nie są rozgrywane Mistrzostwa Świata, więc to osiągnięcia w barwach klubu będą cenione wyżej Złota Piłka 2019 dla najlepszego piłkarza roku zostanie przyznana na początku grudnia.

typy dnia
kurs 2.35
Grecja - Bośnia i Hercegowina
Zwycięzca
2
kurs 3.40
Izrael – Łotwa
Eran Zahavi strzeli 2 lub więcej goli
TAK
kurs 2.40
Liechtenstein - Włochy
wynik - kombinacje 0-1/0-2/0-3
TAK
kurs 1.87
Szwajcaria – Irlandia
Gole gospodarzy 1,5
+
kurs 2.93
Szwecja – Hiszpania
Hiszpania strzeli gola w obu połowach
TAK
kurs 2.30
Kosowo – Czarnogóra
Kosowo wygra do zera
TAK
3000PLN
KOD BONUSU:
FNVIP