Wielki szum wokół Neymara i Pogby!

09.07.2019

Bardzo dużo się piszę na temat wielkiego powrotu Neymara do Barcelony. Gdy latem 2017 roku Neymar przechodził do klubu z Paryża z Barcelony za rekordowe w historii 222 mln euro powód wydawał się jasny. Brazylijczyk chce wyjść z cienia Lionela Messiego i powalczyć również o indywidualne trofea.

Kontuzje, porażki w Lidze Mistrzów, konflikty z kolegami z zespołu – wszystko to sprawiło, że Neymar zaczął całkiem poważnie myśleć o powrocie do stolicy Katalonii. Przeciwni transferowi są jednak władze PSG, które posunęły się nawet do tego, że zaoferowały Neymara Realowi Madryt. Brazylijczyk chciał wymusić zgodę na transfer, ale póki co to mu się nie udało.

8 lipca piłkarze PSG zaczeli swój pierwszy trening. Okazało się, że Neymar nie stawił sie na niego, tłumacząc że miałspotkanie w ramach akcji charytatywnej. Jednakże władze są przekonane, że to stajk by wymusić upragniony transfer.

Czy w ramach zemsty władze PSG, nie pozwolą piłkarzowi na transfer? Czy może wyrażą zgodę by pozbyć się niesfornej gwiazdy ?

Przykład Neymara jest bliźniaczo podobny do przykładu Paula Pogby, który za pośrednictwem swojego agenta, Mino Raioli wyraził swoje niezadowolenie z pobytu w Manchesterze. Francuz ponoć przychylnym okiem spogląda w kierunku Turynu i Madrytu. Myślicie, że któryś z tych klubów zdecyduje się na angaż Pogby?