Manchester City nie śpi. Najdroższy 16-latek od czasów Walcotta
10.07.2019

“Citizens” na początku budowania swojej potęgi opierało działania głównie na sprowadzaniu gwiazd. Kiedy ten etap przyniósł porządane efekty i stał się normą, przyszła pora na kolejną formę rozwoju. Właśnie dostaliśmy kolejny tego przykład.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Manchester City od jakiegoś czasu prężnie rozwija swoją akademię, czego najlepszym przykładem są zawodnicy, jacy opuszczają Manchester w celu dalszych wojaży. Najlepszym przykładem był, jest i będzie oczywiście Jadon Sancho, którego nie udało się zatrzymać w porę.

Klub dalej robi swoje i inwestuje w młodzież. Za kwotę ośmiu milionów funtów właśnie pozyskano jeden z największych talentów West Bromwich Albion, Morgana Rogersa. 16-latek stał się tym samym najdroższym zawodnikiem w swoim wieku od czasu Theo Walcotta, kiedy ten na początku 2006 roku przenosił się do Arsenalu.

Czy to dobry interes? Dla City na pewno. Przede wszystkim nic nie ryzykują, a za kilka lat mogą ukształtować dobrego, wartościowego i przydatnego zawodnika. Nawet jeśli to się nie powiedzie, sprzedadzą go odzyskując część zainwestowanej kwoty. Co innego West Brom, który poza Rogersem traci także Louiego Barrego i Jamie Soule’a, czyli największe nastoletnie perełki i nadzieje.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO