„Jesteśmy Manchesterem United. Nie musimy sprzedawać piłkarzy” – transfery Pogby i Lukaku zakończą się fiaskiem?

10.07.2019

Jak to zwykle bywa, w kontekście Manchesteru United media mają mnóstwo materiału. Wielu piłkarzy łączy się z przenosinami na Old Trafford. Jest także grupa zawodników, którzy mogą opuścić „Czerwone Diabły”. W tym przypadku najczęściej wymienia się Paula Pogbę i Romelu Lukaku. Ole Gunnar Solskjaer postanowił nieco uspokoić kibiców. Norweg zasugerował, że żaden ważny piłkarz nie opuści zespołu.

Zarówno Francuz, jak i Belg według mediów wyrażają chęć opuszczenia zespołu. Paul Pogba mógłby trafić do Juventusu lub Realu Madryt, natomiast Romelu Lukaku najczęściej łączony jest z Interem. Strata pomocnika czy napastnika byłaby mimo wszystko dla Manchesteru United bardzo dotkliwa. Co prawda obaj piłkarze zanotowali wahania formy w sezonie 2018/2019, to trudno znaleźć na rynku odpowiednich następców.

Ole Gunnar Solskjaer w ostatnim wywiadzie ostudził nieco emocje, wyrażając się otwarcie na temat utraty graczy – Nadal jesteśmy na rynku, rozważamy kilka transakcji. Jesteśmy bardzo cierpliwi. Trzeba pamiętać, że jesteśmy Manchesterem United. Nie musimy sprzedawać piłkarzy. 

Norweg odniósł się także stricte do francuskiego pomocnika – Byłem w kontakcie z Paulem. Rozmawiałem z nim. Przeprowadziłem rozmowę także z innymi graczami. Paul nigdy nie odsunął się od zespołu. On zawsze jest chętny do gry. Zawsze daje z siebie sto procent. Nie mogę na nic narzekać. Agenci cały czas udzielają wypowiedzi, jednakże tak jak mówiłem, nie otrzymaliśmy żadnych ofert od klubów. 

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!