„Lepiej niż przez trzy lata w Newcastle” – Benitez wbija szpilki w były klub

11.07.2019

Rafa Benitez po dłuższym okresie nieporozumień ze „Srokami” w końcu przestał być trenerem drużyny i momentalnie znalazł zatrudnienie w chińskim Dalian Yifang. Co sądzi o nowym miejscu? Czy odciął się już od przeszłości?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Raczej nie. Wiele osób po zmianie miejsca pracy skupia się po prostu na nowym wyzwaniu, nowych celach, celowo nie wspominając o tym, co było. Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej, kiedy poprzedniego pracodawcę pożegnało się w nie do końca zdrowych okolicznościach…

Wielu piłkarzy i trenerów wspomina wtedy o wydarzeniach sprzed miesięcy, wbijając szpilki na różne sposoby. Rafa Benitez postanowił podążyć właśnie tą drogą. – Muszę powiedzieć, że w ciągu tygodnia miałem więcej spotkań z właścicielem, prezydentem i dyrektorem generalnym, niż przez trzy lata w Newcastle – stwierdził Benitez, poza typowymi komplementami i podziękowaniami za ciepłe przyjęcie.

Nie da się nie zauważyć, że 59-latek zrobił to celowo. W końcu nie chciał odchodzić z St James’ Park, gdyby tylko otrzymał trochę wsparcia i „normalnych” warunków do pracy. Stało się inaczej i coś czujemy, że jeśli ktoś będzie żałował rozstania, to raczej klub Mike’a Ashleya, a nie Hiszpan.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!