Frenkie de Jong w Londynie? Piłkarz przez długi czas miał taki plan na karierę

11.07.2019

Frenkie de Jong jako jeden z diamentów szkółki Ajaksu już zimą dogadał się z Barceloną i zapewnił sobie transfer do własnego klubu marzeń. O utalentowanego Holendra walczyło wiele topowych drużyn, co chyba w pewnym momencie musiało zdziwić nawet jego.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Dlaczego? Otóż De Jong przez pewien okres chciał w pewien sposób powielić karierę swojego rodaka, Marca Overmarsa. Idealnym scenariuszem wydawała mu się sytuacja, w której jego przygoda z piłką przebiegłaby w podobny sposób.

– Właściwie to w przeszłości myślałem, że Arsenal byłby świetnym kierunkiem (po Holandii). Przez długi czas miałem w głowie następującą listę: Ajax-Arsenal-Barcelona, nazwijmy to „ścieżką Marca Overmarsa”. Ale tak – jeśli możesz trafić bezpośrednio do Barcelony, wtedy wiesz, gdzie chcesz być. Szybciej, niż kiedykolwiek marzyłeś – wyznał De Jong w rozmowie z Voetbal International.

Zapatrywanie się właśnie na tego rodaka nie było przypadkiem, bo początki obu zawodników były bardzo podobne. Overmars w wieku 18 lat rozegrał sezon w Willem II Tilburg, którego Frenkie jest wychowankiem. Następnie obaj rozwjali się w Ajaksie, by w końcu trafić „na salony”.

Były skrzydłowy najpierw spędził jednak trzy sezony na Highbury pod skrzydłami Arsene’a Wengera, zanim ostatecznie w wieku 27 lat wylądował na Camp Nou. De Jong wdrapał się na szczyt będąc pięć lat młodszym zawodnikiem – oby za „x” lat wspominano go w Barcelonie jeszcze cieplej, niż 86-krotnego reprezentanta „Oranje”. A „The Gunners”? Możemy dopisać kolejne nazwisko do listy tych, którzy „mogli grać w Arsenalu”…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!