Agent Holendra o plotkach związanych z Bayernem i Manchesterem United. „To wielki klub”

12.07.2019

Ostatni sezon był najprawdopodobniej ostatnim dla Stevena Bergwijna w PSV. Holender bezsprzecznie przerósł już Eredivisie i przyszedł czas na wykonanie kolejnego kroku w jego karierze. Do jakiego klubu ostatecznie trafi?

21-latek z pewnością nie będzie narzekał na brak ofert. Skrzydłowy jest jednym z największych talentów obecnego holenderskiego pokolenia. W poprzednim sezonie ligowym strzelił 14 bramek oraz zanotował 12 asyst w ligowych rozgrywkach. To skupiło uwagę największych klubów Europy, w tym Manchesteru United oraz Liverpoolu.

Mimo to największe szanse przyznaje się nadal Bayernowi, który szuka odpowiednich zawodników do zastąpienia Arjena Robbena oraz Francka Ribery’ego. Mistrz Niemiec interesuje się także Leroyem Sane, ale transfer Niemca może okazać się zbyt kosztowny.

W rozmowie z ESPN, agent piłkarza, Fulco van Kooperen, stwierdzi, że jego klient jest gotów poczekać na ruch Bayernu.

– Nie tracimy cierpliwości. Bayern jest świetnym, wielkim klubem i cenią Stevena. Z drugiej strony, nie jest tajemnicą, że jest więcej klubów, które chcą go w swoim zespole.

Bergwijn idealnie wkomponowałby się do ostatniej polityki Manchesteru United. „Czerwone Diabły” w obecnym okienku skupują przede wszystkim młodych piłkarzy, którzy mogą dodać drużynie wiele jakości. Bez wątpienia obecny gracz PSV jest takiego typu zawodnikiem.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!