Tottenham rozważa transfer zawodnika Leeds United!

13.07.2019

Porównując działanie Tottenhamu na trwającym rynku z poprzednimi dwoma okienkami, można zauważyć przepaść. Zespół z Londynu wzmocnił się dwoma piłkarzami, przy czym jedna transakcja kosztowała „Koguty” aż 60 milionów euro. Na wspomnianych transferach, zespół Pochettino najprawdopodobniej nie zakończy zakupów. Klub rozważa sprowadzenie zawodnika Leeds United.

Kalvin Phillips, bo o nim właśnie mowa, ma za sobą kolejny dobry sezon w Leeds. 23-latek był podstawowym graczem drużyny, rozgrywając łącznie 44 spotkania w lidze. Postawę Anglika zauważyły kluby z Premier League. Według doniesień angielskich mediów, piłkarzem zespołu z Championship interesują się dwie ekipy, Aston Villa oraz Tottenham.

Drużyna z Birmingham miała już nawet złożyć ofertę za pomocnika. „The Villans” zaproponowali 20 milionów funtów, jednakże jak informują źródła, zarząd Leeds oczekuje kwoty w wysokości około 30 milionów funtów.

Być może lepszą ofertę przygotują „Koguty”. Kluczową kwestią odnośnie transferu Phillipsa może okazać się wola samego zawodnika. Kalvin ma ważny kontrakt do końca sezonu 2020/2021. Przedstawiciele Leeds zaproponowali piłkarzowi nową umowę, jednakże 23-latka nie zdecydował się jeszcze na złożenie podpisu. Phillips zarabia w Leeds około 10 tys. funtów tygodniowo, dlatego ewentualna przeprowadzka do Premier League z pewnością kilkukrotnie podwyższyłaby jego zarobki.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!