Rafael Benitez już działa. Hiszpan sprowadzi do Chin dobrego znajomego!

16.07.2019

Rafael Benitez kilkanaście dni temu został szkoleniowcem chińskiego DL Yifang. Dla hiszpańskiego trenera jest to zupełnie nowy rozdział w życiu. 59-latek w swojej karierze nie pracował jeszcze poza Europą. Nic dziwnego, że Benitez chciałby otoczyć się zawodnikami, których dobrze zna. Jak donoszą angielskie media, Salomon Rondon jest bliski przenosin do ligi chińskiej!

Na ten moment, dokładnie czterech graczy spoza Chin znajduje się w kadrze DL Yifang. Są to Marek Hamsik, Yannick Carrasco, Emmanuel Boateng oraz Alex Tayo Akande. Rafael Benitez ma nadzieję, że skład wzbogaci się o wenezuelskiego napastnika. Według informacji wielu angielskich źródeł, Salomon Rondon jest bliski przenosin do klubu, który prowadzi Hiszpan!

Byłaby to ponowna współpraca obu panów. Rondon wylądował w Newcastle na zasadzie wypożyczenia w sezonie 2018/2019. 29-latek rozegrał całkiem dobry sezon, zdobywając 11 goli oraz zaliczając 7 asysty w 32 ligowych meczach. Tylko Ayoze Perez w ekipie „Srok” mógł pochwalić się większą liczbą bramek w lidze.

Jeśli wierzyć raportom, Rondon miał już uzgodnić warunki kontraktu z nowym zespołem. Piłkarz posiada w obecnej umowie klauzulę wykupu, która wynosi 16,5 miliona funtów. Dla chińskiej ekipy wpłata takiej sumy nie powinna być większym problemem. Dzięki zmianie otoczenia, Salomon może liczyć na zarobki rzędu 8 milionów funtów za rok.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!