Bayern pracuje nad transferem pomocnika z LaLiga. Niemiecki zespół ponownie wpłaci klauzulę?

17.07.2019

Nieco ucichła aktywność Bayernu na rynku transferowym. W kontekście niemieckiego zespołu najczęściej wymienia się prace nad transakcją związana ze skrzydłowym. Klub z Bundesligi cały czas chce wzmocnić środek pomocy. Według ostatnich doniesień mediów, Bawarczycy znaleźli kandydata i już pracują nad transferem!

Przez wiele tygodni, mistrz Niemiec chciał zrealizować przenosiny Rodriego do Bayernu. Ostatecznie pomocnik Atletico trafił do Manchesteru City, który wpłacił za defensywnego pomocnika klauzulę wykupu. Z powodu fiasku transferu, przedstawiciele Bayernu musieli znaleźć nowego kandydata. Okazał się nim Marc Roca.

22-letni Hiszpan jest wychowankiem Espanyolu. Od 2016 roku, pomocnik występuje w pierwszym zespole tej ekipy. W trakcie sezonu 2018/2019, Marc Roca był bardzo ważnym ogniwem Espanyolu. Piłkarz rozegrał 35 ligowych spotkań oraz wystąpił w pięciu meczach Copa del Rey.

Dobra postawa zawodnika wzbudziła zainteresowanie mistrza Niemiec. Według doniesień m.in. hiszpańskim mediów, Bayern osiągnął pełne porozumienie z graczem w sprawie indywidualnego kontraktu. Pozostała zatem kwota transferu. Espanyol nie zamierza jednak negocjować ceny, dlatego Bawarczycy najprawdopodobniej wpłacą klauzulę, która wynosi 40 milionów euro.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!