Zadanie: przebić Beckhama. Trippier z wejścia zapisał się w historii Atletico!

18.07.2019

Dość rzadko jesteśmy świadkami w nowoczesnym futbolu transferów Anglików do hiszpańskiej La Liga. Przełamać ten trend postanowił w tym roku Kieran Trippier, który ma zamiar sprawdzić się w drużynie Diego Simeone. Patrząc na przeszłość – boczny obrońca już teraz zapisał się w historii Atletico.

28-latek jest bowiem pierwszym angielskim zawodnikiem od 95 lat w barwach „Rojiblancos”. Wcześniej ich barwy prezentował Drinkwater, którego jest znany jedynie pseudonim. Napastnik rzekomo rozegrał trzy mecze dla ekipy z Madrytu w sezonie 1923/24. Wśród najbardziej popularnych nacji wśród graczy Atletico wymienia się głównie Argentyńczyków z 45 przedstawicielami oraz Brazylijczyków – 28 zawodników.

Jeśli chodzi z kolei o wszystkie drużyny z hiszpańskiej ekstraklasy, to najwięcej zawodników z Anglii miał oczywiście Real Madryt. „Królewskich” do tej pory reprezentowało pięciu takich graczy, a najbardziej popularni to oczywiście David Beckham oraz Steve McManaman, którzy razem zaliczyli 210 występów w tej lidze.

Anglikiem z największą liczbą meczów jest oczywiście Beckham. Pomocnik rozegrał 116 spotkań. Czy Trippier przebije jego wynik? Pomimo 28 lat na karku z pewnością może mu to się udać.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!