Które nacje (poza Anglikami) strzelają najwięcej w Premier League?
20.07.2019

Nowy sezon tuż tuż, a my z niecierpliwością czekamy na start tej wyjątkowej, jedynej w swoim rodzaju Premier League. Przyglądając się jednak poszczególnym składom, mamy w nim prawdziwy miszmasz w postaci zawodników niemal z całego świata.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Premier League, mimo że Anglicy niechętnie wyściubiają nos poza nią, już od dawna nie jest ligą nastawioną na rodaków. Ba – to już nawet nie jest liga Brytyjczyków. Najpopularniejsza, a według wielu także najlepsza liga świata, z roku na rok staje się coraz bardziej międzynarodowa i nie jest to trend panujący od niedawna.

Na przestrzeni szczególnie ostatnich dwóch/trzech dekad zmieniało się wiele, w tym rynki, z których pozyskiwano zawodników. Zastanawiając się teraz, jaka “nieangielska” nacja była i jest najliczniejsza w EPL, nieprzypadkowo na myśl od razu przychodzą Francuzi. I słusznie, bo także oni okazują się bezkonkurencyjni pod względem zdobywanych bramek.

Francja może pochwalić się ponad 50% większym dorobkiem, niż kolejne nacje w zestawieniu, nawet te wyspiarskie. Przez ponad ćwierć wieku istnienia ligi do tego wyniku przyczyniło się więcej niż stu Francuzów, z Thierrym Henrym na czele. A liderzy? Przeszło 800 angielskich zawodników zdobyło w tym czasie… ponad 10000 bramek.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

typy dnia
kurs 1.93
Porto - Rangers
Zwycięzca i liczba goli 2,5
1/+
kurs 1.57
Arsenal - Vitoria Guimaraes
Zwycięzca i liczba goli 2,5
1/+
kurs 2.06
PSV - LASK Linz
Zwycięzca i liczba goli 2,5
1/+
kurs 1.83
Slovan Bratysława - Wolverhampton
Obie strzelą
TAK
kurs 1.53
Sevilla – Dudelange
Zwycięzca pierwszej i drugiej połowy
1/1
500PLN
ŚPIESZ SIĘ!
LM2019