Wyjaśniła się przyszłość Renato Sanchesa. Niespodziewana decyzja Bayernu!

20.07.2019

Piłka bywa nieprzewidywalna. Idealnym przykładem jest Renato Sanches. Zaledwie kilka miesięcy temu, 21-latek nie miał czego szukać w Bayernie. Portugalczyk otrzymywał niewiele szans na grę. Okres przygotowawczy zmienił sytuację piłkarza o 180 stopni. Pomocnik zostaniem bowiem w klubie, a jego rola ma się nieco zmienić!

567 – tyle minut otrzymał Renato Sanches w Bundeslidze od Niko Kovaca w sezonie 2018/2019. 21-latek odgrywał marginalną rolę w zespole. Na sytuację piłkarza w drużynie nie wpływały pozytywnie wypowiedzi Portugalczyka. Sanches krytykował sztab oraz otwarcie mówił o chęci zmiany zespołu. W pewnym momencie wydawało się, że Bayern skorzysta z pierwszej lepszej okazji, by pożegnał się z pomocnikiem.

Wygląda na to, że okres przygotowawczy zupełnie zmienił stosunek szkoleniowca do trenera. Niko Kovac oznajmi bowiem, że piłkarz jest w planach klubu i zostanie w Monachium – Przekazaliśmy mu, że zamierzamy go zatrzymać. Przedstawiliśmy argumenty, dlaczego dostał tak mało minut. Zrozumiał naszą postawę i widzi swoją przyszłość w Bayernie. Jestem przekonany, że zagra więcej spotkań w nadchodzącym sezonie. 

Na temat swojej sytuacji wypowiedział się także sam zawodnik – Chcę tylko tego, co dla mnie najlepsze. Jeśli idealnym rozwiązaniem jest Bayern, zostanę. Chcę grać w piłkę. Rozmawialiśmy na temat mojej sytuacji i treningów. Trener przekazał, że zamierza dać mi szansę, tak samo jak innym piłkarzom. Myślę, że mnie potrzebuje, gdyż jestem dobrym graczem, a klub we mnie wierzy. 

Kontrakt Sanchesa ważny jest do końca sezonu 2020/2021.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!