Nad Londynem zaświeciło słońce. Arsenal finalizuje dwie transakcje!

21.07.2019

Do tej pory, działalność Arsenalu na rynku transferowym wygląda bardzo mizernie. Zespół ze stolicy Anglii sprowadził tylko jednego zawodnika. Jest nim 18-letni Gabriel Martinelli. Obecna liczba wzmocnień klubu może w najbliższej przyszłości ulec zmianie. Co więcej, Arsenal pracuje nad dwiema transakcjami! 

Od kilku tygodni, „Kanonierzy” próbują dopiąć transfer Williama Saliby. Francuski defensor jest w orbicie zainteresowań dwóch londyńskich ekip. Prócz wspomnianego Arsenalu, także Tottenham chętnie widziałby nastolatka w swoich szeregach. Według najnowszych doniesień mediów, wyścig o 18-latka wygrała drużyna z Emirates. William ma przejść w przyszłym tygodniu testy medyczne. Saliba wróci jednak do Saint-Etienne na okres jednego sezonu. Jest to wymóg, który od początku francuski klub zagwarantował sobie przy negocjacjach. Cały transfer powinien zamknąć się w 27 milionach funtów.

Klub prowadzony przez Unaia Emery’ego jest także na dobrej drodze, by wypożyczyć z Realu Daniego Ceballosa. Hiszpan ma za sobą bardzo udane Mistrzostwa Europy. „Królewscy” wierzą, iż 22-latek może zostać w przyszłości kluczowym piłkarzem zespołu, jednakże na ten moment, Zidane nie może zagwarantować zawodnikowi odpowiedniej liczby minut. Wypożyczenie do silnego klubu wydaje się zatem idealnym rozwiązaniem. Skorzystać na tym powinien także Arsenal. „Kanonierzy” nie mogą pozwolić sobie na zbyt duże wydatki, dlatego klub poszukuje na rynku opcji wypożyczeń graczy.

Unai Emery cały czas wierzy, że do końca okna transferowego, ekipie z Londynu uda się zrealizować… cztery transfery. Kieran Tierney oraz Wilfried Zaha to dwójką, którą przymierza się do zespołu z Emirates. Transakcja związana z zawodnikiem Crystal Palace wydaje się jednak bardzo trudna do wykonania.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!