Frank Lampard wybrał środek obrony Chelsea na przyszły sezon!

23.07.2019

Przed rozpoczynającym się za kilkanaście dni sezonem, Frank Lampard musi podjąć kilka istotnych decyzji. Jedną z nich jest środek obrony „The Blues” na przyszły sezon. Biorąc pod uwagę inne pozycje, tutaj Anglik ma pewien wybór. Jak informują angielskie media, szkoleniowiec Chelsea wybrał czwórkę na rozgrywki 2019/2020!

Po objęciu sterów przez Lamparda na Stamford Bridge, media sondowały możliwą regularną grę Fikayo Tomoriego w ekipie „The Blues”. 21-letni Anglik miał za sobą bardzo udany sezon w Derby County, gdzie rolę szkoleniowca pełnił właśnie 41-letni Anglik. Na drodze do pierwszej drużyny stanęła jednak dość duża rywalizacja.

Na ten moment, Chelsea ma w swoich szeregach jeszcze czterech innych środkowych defensorów. Są to – David Luiz, Andreas Christensen , Antonio Rudiger oraz Kurt Zouma. Frank Lampard nie zamierza tracić żadnego z wymienionych graczy. Efektem czego, nie ma już za bardzo miejsca dla Tomoriego w drużynie.

Jak informuje Simon Johnson, dziennikarz Evening Standard, Fikayo uda się na wypożyczenie. Anglik otrzymał kilka ofert z klubów Premier League, Bundesligi oraz Portugalii. Dla Tomoriego idealnym rozwiązaniem wydaje się kolejne wypożyczenie, kosztem marginalnej roli w Chelsea.

Taki rozwój wydarzeń powoduje także, iż Kurt Zouma zapewne zostanie na Stamford Bridge. O francuskiego defensora starali się przedstawiciele Evertonu. Lampard zamierza jednak regularnie wystawiać 24-latka.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!