Zamieszanie z Griezmannem trwa w najlepsze. La Liga podejmie drastyczne kroki i Francuz zostanie na lodzie?

25.07.2019

Atletico Madryt nie ma zamiaru lekką ręką odpuszczać w sprawie Antoine’a Griezmanna. „Rojiblancos” oczekują dodatkowych 80 milionów euro za transfer Francuza od Barcelony, a sprawa została wysłana do władz ligi. Jaki będzie koniec tej żmudnej sagi?

Javier Tebas, prezes hiszpańskiej ekstraklasy, jasno dał do zrozumienia, że transfer 28-latka może zostać nawet zablokowany.

– Możliwe jest zablokowanie transferu gracza. La Liga będzie musiała zdecydować, w jaki sposób podjąć to postępowanie. Atletico przesłało zażalenie, ale to pewien proces, który musi potrwać.

Griezmann trafił na Camp Nou za pomocą aktywowania klauzuli wykupu, która wynosiła 120 milionów euro. Ta kwota uległa zmniejszeniu po 1 lipca, ale władze ekipy Diego Simeone są przekonani, że Barcelona osiągnęła porozumienie z piłkarzem przed tym terminem. Wówczas ta klauzula opiewała o 80 milionów euro więcej.

Problematyczne w tym wszystkim jest to, że Griezmann rozegrał już jedno spotkanie w barwach „Dumy Katalonii”. Czy władze ligi rzeczywiście posuną się zatem do takiego kroku, który postawi Barcelonę pod ścianą?

Użyj kodu GRAMGRUBO500 w Betclic i zgarnij zakład bez ryzyka