Tottenham wchodzi do finansowej czołówki Premier League. Kapitalny deal „Kogutów”!

25.07.2019

Przeprowadzka Tottenhamu na nowy stadion pod koniec zeszłego sezonu była ogromnym krokiem w kierunku zwiększenia zdolności klubu do rywalizacji na płaszczyźnie finansowej z innymi topowymi drużynami Premier League. Jak się okazuje, to nie było ostatnie słowo Daniela Levy’ego, który dziś ogłosił nowe, ważne porozumienie.

„Koguty” poinformowały o nowej umowie sponsorskiej w ramach 8-letniej współpracy z AIA. Jest to firma ubezpieczeniowa, która rozpoczęła współpracę z londyńskim klubem już w 2013 roku.

Rok później logo AIA pojawiło się na koszulkach piłkarzy. Transakcja przyniesie rocznie do klubowej kasy ekipy Mauricio Pochettino 40 milionów funtów, co łącznie daje 320 milionów funtów za cały okres kontraktu. Jest to spory wzrost w stosunku do poprzedniej umowy. Takie porozumienie pozwoli przybliżyć się do największych rywali z Premier League, konkretnie do Liverpoolu i Chelsea. Obie drużyny rocznie otrzymują podobne kwoty od swoich sponsorów.

Daniel Levy od wielu lat dąży, aby jego zespół mógł konkurować na krajowym oraz europejskim podwórku pod kątem sportowym oraz finansowym. Poprzedni sezon potwierdził, że powoli mu się to udaje.

Użyj kodu GRAMGRUBO500 w Betclic i zgarnij zakład bez ryzyka