Ostatnie dwa lata futbolu, jaki znamy? Nuno Espirito Santo wieszczy koniec cyklu

26.07.2019

Piłka nożna w teorii jest sportem prostym jak 2+2. 22 zawodników na murawie, dwie bramki, jedna piłka, ktoś broni, ktoś podaje, ktoś strzela. W praktyce na przestrzeni dekad zmieniało się wiele. Czy podobnie będzie już niedługo?

Użyj kodu GRAMGRUBO500 w Betclic i zgarnij zakład bez ryzyka

Tak uważa Nuno Espirito Santo, trener Wolverhampton Wanderers. 45-latek, który najpierw podbił Championship, a następnie świetnie wprowadził „Wilki” do Premier League, wciąż chce się poprawiać. Nowe pomysły, nowe rozwiązania, a także myślenie o tym, co może przynieść przyszłość.

– Futbol jaki teraz widzicie i jakiego spodziewacie się w tym sezonie, nie powiem że w kolejnym sezonie, ale w trakcie dwóch sezonów, zmieni się. Nie powiem ci jak, ale są to normalne efekty – kiedy jakieś zespoły zaczynają coś robić, naturalnie wpływają na resztę futbolu. Jeśli to przemyśleć… Już mówię wam za dużo rzeczy. To jest coś, co staramy się przewidzieć. Wszyscy menadżerowie wiedzą, jak chcą żeby grały ich drużyny, jak się zachowywały. To, co próbuję stworzyć i ulepszyć, wiem – podejrzewam – że się zmieni. Wiem, że nowy cykl się zbliża – wyznał dość tajemniczo Portugalczyk.

Nowe formacje? Nowe role zawodników? Nowe rozumienie futbolu? Jak myślicie, co takiego przewiduje Nuno Espirito Santo? Trzeba przyznać, że wypowiedź brzmi nie tylko ciekawie, ale też zastanawiająco.

Użyj kodu GRAMGRUBO500 w Betclic i zgarnij zakład bez ryzyka