Juventus chciał zaopatrzyć angielski klub w stroje. Przysługa za przysługę sprzed… 116 lat

28.07.2019

Na chwilę przed rozpoczęciem sezonu większość klubów martwi się głównie tym, by w odpowiedni sposób domknąć swoje kadry. Ostatnie szlify bywają stresujące, ale co w sytuacji, kiedy trzeba się martwić nawet o stroje?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Właśnie z takim problemem mierzy się Notts County. Klub, który sezon 2019/2020 spędzi w piątej lidze angielskiej, przez problemy finansowe nie mógł wywiązać się z zobowiązań i opłacić trykotów. Tu pojawił się pewien sprzymierzeńca…

Z odsieczą próbował przybyć Juventus, poinformowany o problemach Notts County. Skąd taki wybór? Okazuje się, że oba kluby mają dość mocno zakorzenione wspólne więzy.

W 1903 roku, kiedy podobne problemy miał Juventus, to właśnie ten angielski zespół podarował swoje stroje w czarno-białe pasy, początkując tym samym taki wizerunek „Starej Damy”, jaki obserwujemy po dziś dzień.

Tym razem z pomocy nic nie wyszło, ponieważ „The Magpies” muszą respektować umowę z Pumą. Stroje czekają już w magazynach, trzeba „jedynie” wnieść opłatę. W niższych ligach niestety nie każdy klub może liczyć na darmowe stroje.

Jednak po tak głośnej akcji i pięknej ofercie „Juve”, Pumie mogło się zrobić w pewien sposób wstyd. Marka oczywiście nie zawiniła, bo wywiązała się ze swojej roli, ale teraz – nawet w ramach dbania o wizerunek – mogłaby podarować Notts County stroje za darmo. Tak, jak innym klubom w topowych ligach.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!