Everton cały czas szuka wzmocnień w defensywnie. Na radarze klubu ponownie obrońca Chelsea!

29.07.2019

Podczas sezonu 2018/2019 w koszulce „The Toffees” występował Kurt Zouma. Francuz po ukończonej kampanii wrócił do Londynu, dlatego w zespole zrobiła się luka. Klub zamierzał ponownie sprowadzić defensora, tym razem na zasadzie transferu definitywnego. Zouma najprawdopodobniej zostanie na Stamford Bridge, dlatego przedstawiciele Evertonu skupili swoją uwagę na innym zawodniku!

Fikayo Tomori może wylądować na wypożyczeniu w ekipie „The Toffees”. Anglik spędził zeszły sezon w Derby County pod okiem Franka Lamparda. 21-latek zanotował bardzo przyzwoite rozgrywki, wyróżniając się na tle pozostałych obrońców. Niektórzy sympatycy Chelsea mogli przypuszczać, iż Tomori otrzyma na Stamford Bridge szanse. „The Blues” postanowili jednak jeszcze raz wypożyczyć zawodnika. Tym razem do ekipy z Premier League.

Decyzję Chelsea chcieliby wykorzystać przedstawiciele Evertonu. „The Toffees” najprawdopodobniej w najbliższych dniach skontaktują się w sprawie wypożyczenia Anglika. Taki ruch powinien zadowolić wszystkie strony. Everton zyska defensora, zawodnik Chelsea będzie ogrywać się w dobrym zespole Premier League, natomiast sam Fikayo Tomori nabierze ważnego doświadczenia w swojej piłkarskiej karierze.

Dla zespołu z Goodison Park istotny może okazać się także aspekt finansowy. Wypożyczenie Tomoriego może kosztować maksymalnie kilka milionów funtów. Klub planuje w tym oknie wzmocnić jeszcze ofensywę, co z pewnością nadwyręży budżet.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!