Przykład idzie z góry. Wyjątkowo surowa kara za rasizm dla kibica Chelsea

31.07.2019

W futbolu wciąż próbuje się walczyć z przeróżnymi zjawiskami, a jednym z najgorszych z nich jest rasizm. Kibice pochłonięci piłkarskimi emocjami często wyłączają myślenie, po czym dają pokaz wyjątkowej głupoty i braku wychowania. Jeden z takich „gagatków” właśnie zapłacił za to bardzo wysoką cenę.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Na przełomie 2018 i 2019 roku mieliśmy wiele nieprzyjemnych sytuacji na tle rasistowskim, zaczynających się na Koulibalym, ciągnących się przez Sterlinga, na Keanie kończąc. Teraz, po upływie kilku miesięcy, w jednej ze spraw w końcu wyciągnięto konsekwencje.

Mowa o wydarzeniach z dnia 8 grudnia 2018 roku i spotkania Chelsea z Manchesterem City. Ofiarą rasizmu na Stamford Bridge padł wtedy wspomniany Raheem Sterling, a Chelsea postanowiła (niezależnie od działań policji) zająć się sprawą po swojemu.

Klub zatrudnił dwóch ekspertów od czytania z ruchu ust, a następnie wskazał szóstkę kibiców, którzy „przekroczyli akceptowalną granicę”. Pięciu z nich dostało zakazy obowiązujące przez okres od roku do dwóch lat, natomiast jeden nie zobaczy na żywo meczu ulubionej drużyny… już nigdy. Wobec niego klub zastosował dożywotni zakaz stadionowy.

Szczerze mówiąc, to bardzo dobra decyzja. Inni może zobaczą, że jednak warto pomyśleć i czasem ugryźć się w język. Przykład idzie z góry.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2