Krystian Bielik coraz bliżej transferu. Arsenal otrzyma konkretny zastrzyk gotówki!

31.07.2019

Sytuacja Krystiana Bielika w Arsenalu wydawała się całkiem przejrzysta. Jeśli polski obrońca nie otrzyma zapewnienia od trenera o szansie w sezonie 2019/2020, to 21-latek opuści Londyn. Spełnił się scenariusz zakładający transfer. Krystian Bielik jest już o krok od przenosin do Derby County. „Barany” są zdeterminowane, by pozyskać defensora!

Bielik ma za sobą bardzo udany sezon w League One. Środkowy obrońca wywalczył wraz z ekipą awans do Championship. 21-latek był bardzo ważnym ogniwem zespołu, co potwierdza liczba występów Polaka w lidze. Krystian zagrał w 34 meczach, strzelając cztery gole oraz dorzucając do tego dwie asysty.

Po dobrej kampanii, defensor nie zamierzał wracać do Arsenalu, nie będąc pewny swojej przyszłości. Dodatkowo po sezonie Bielik zaprezentował się całemu światu na mistrzostwach europy, zdecydowanie podwyższając swoje stanowisko w negocjacjach. „Kanonierzy” nie mogli złożyć Polakowi deklaracji, dlatego rozpoczęła się operacja poszukiwania nowego zespołu.

Wygląda na to, iż drużyna Derby County wygrała wyścig o utalentowanego obrońcę. Ekipa z Championship ma zapłacić za zawodnika 10 milionów funtów. Jest to dość spora kwota, biorąc pod uwagę naciski samego piłkarza na transfer. Jak dodaje Adam Godlewski, Bielik miał na stole jeszcze dwie oferty z Włoch oraz sporą liczbę propozycji z innych zespołów zaplecza Premier League. Derby wykazało jednak największą determinację, a sam Phillip Cocu (trener klubu) bardzo nalega na transfer Polaka.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!