Gwiazda Ekstraklasy opuści ligę. Czas na przygodę w Championship!

31.07.2019

Z reguły, gdy dany zespół dość niespodziewanie osiąga sukces w lidze lub pucharach, klub traci w oknie transferowym ważnych zawodników. W Gliwicach jesteśmy świadkami podobnej sytuacji. Drużynę opuścił już jakiś czas temu Aleksandar Sedlar. Tym razem z Ekstraklasą ma pożegnać się Joel Valencia.

Najlepszy zawodnik Ekstraklasy sezonu 2018/2019 miał niepodważalny wpływ na sukces Piasta w lidze. Po dobrym sezonie, wielu ekspertów oczekiwało, iż do Gliwic przyjdzie oferta za 24-letniego Ekwadorczyka. Według ostatnich doniesień polskich mediów, sytuacja Joela powoli staje się klarowna.

Valencia ma zasilić Brentford, ekipę z Championship. „Pszczoły” to typowy, ligowy średniak. Wystarczy powiedzieć, że w ostatnich czterech sezonach, drużyna utrzymywała się na koniec rozgrywek w miejscach od 9 do 11. Być może wzmocnienie gwiazdą Ekstraklasy pomoże przełamać Brentford tę trudną barierę.

Sam Piast ma otrzymać za zawodnika około 2 miliony euro. Czy to dużo? Zdania są podzielone. Z jednej strony, mówimy tutaj o najlepszym zawodniku ligi, więc taka kwota idealnie obrazuje poziom Ekstraklasy. Z drugiej strony, patrząc chociażby na sumę w złotówkach, dla gliwickiej ekipy będzie to spory zastrzyk gotówki. Pozostaje pytanie, czy mistrz Polski to wykorzysta.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!