Angielski efekt domina. Jakie transfery muszą zostać przeprowadzone przed odejściem Maguire’a do Manchesteru United?

01.08.2019

W zimowym okienku transferowym byliśmy świadkami efektu domina na linii Chelsea – Atletico Madryt – Milan. Wówczas swoje kluby zmieniło aż trzech napastników, na czele z Krzysztofem Piątkiem. Podobny przypadek możemy mieć teraz w Anglii, gdzie wszystko ma zostać zrealizowane w celu transferu Harry’ego Maguire’a.

Najnowsze doniesienia „Sky Sports” informują o ofercie rzędu 80 milionów funtów za 26-latka. Taka transakcja uczyniłaby Anglika najdroższym obrońcą w historii futbolu. Leicester do tej pory jednak żądało kwoty o 10 milionów funtów większej i póki co oba zespoły są dalekie od porozumienia. Sam piłkarz przekazał władzom „Lisów”, że chciałby opuścić King Power Stadium.

Jego odejście będzie jednak zależne od tzw. efektu domina. Wcześniej pracodawca Maguire’a pragnie znaleźć jego odpowiedniego następcę. Jest nim James Tarkowski, który jednak w swoim kontrakcie posiada klauzulę na poziomie 50 milionów funtów. Alternatywą pozostaje Lewis Dunk, ale Brighton za swojego zawodnika także żąda podobnej kwoty.

Jeśli transfer Tarkowskiego dojdzie do skutku, wówczas Burnley skupi swoją uwagę na zakontraktowaniu Gary’ego Cahilla. Wraz z początkiem lipca doświadczonemu defensorowi wygasł kontrakt z Chelsea, więc będzie on dostępny na zasadzie wolnego transferu.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!