Piłkarz Athletic Bilbao podpisał nowy kontrakt. Związał się z klubem na… dziewięć lat!

12.08.2019

Z reguły umowy zawodników wyglądają dość podobnie, niezależnie od lig. Delikatnie ze standardów wysuwa się czasem LaLiga. W Hiszpanii zdarzają się nietypowe przedłużenia kontraktów. Idealnym przykładem jest Inaki Williams z Athletic Bilbao. 25-latek związał się z klubem do 2028 roku!

Williamsa w trakcie letniego okna łączono z przenosinami do Manchesteru United. Niektóre media sugerowały, iż zespół z Old Trafford jest w stanie wyłożyć pieniądze równoważne z klauzulą wykupu zawodnika. Być może zainteresowanie angielskiej ekipy spowodowało, iż zarząd ekipy z Bilbao postanowił zaproponować swojemu kluczowemu zawodnikowi nowy kontrakt.

Jak poinformował klub, Inaki Williams związał się z drużyną do 2028 roku. Oznacza to, iż piłkarz podpisał dziewięcioletnią umowę. Biorąc pod uwagę wytyczne FIFA, Williams najprawdopodobniej przedłużył kontrakt o 5,5 roku z automatycznym wydłużeniem o kolejne 3,5 roku.

Na bardzo podobnych warunkach ze swoim zespołem związał w 2017 roku Saul Niguez. Hiszpan podobnie jak Williams podpisał kontrakt na dziewięć lat.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!