Ashley Cole podjął decyzję. Anglik zakończył piłkarską karierę!
18.08.2019

Najlepszy lewy obrońca w Premier League – takie miano niejednokrotnie usłyszał w swojej karierze Ashley Cole. Anglik zachwycał swoją grą zarówno podczas występów w Arsenalu, jak i Chelsea. W wieku 38 lat defensor postanowił zakończyć piłkarską przygodę!

W Premier League Ashley Cole zadebiutował 14 maja 2000 roku podczas ostatniej kolejki przeciwko Newcastle United. Lewy obrońca zagrał pełne spotkanie, natomiast Arsenal przegrał mecz 2:4 z ekipą “Srok”. Swój pierwszy występ w barwach “Kanonierów” Cole zaliczył znacznie wcześniej. Była to rywalizacja w ramach EFL Cup, a rywalem londyńskiego zespołu była drużyna Middlesbrough. Co ciekawe, to spotkanie Arsenal także przegrał – po serii rzutów karnych.

Kluczową rolę Ashley Cole zaczął odgrywać w sezonie 2001/2002. Przełomowym momentem piłkarza był oczywiście transfer do Chelsea w 2006 roku. Razem z ekipą “The Blues” Anglik sięgał m.in. po Ligę Mistrzów, Ligę Europy oraz po mistrzostwo kraju. Przygodę z Chelsea defensor zakończył w 2014 roku. Ashley przeniósł się wtedy do Romy, gdzie grał przez niecałe dwa lata.

Po występach w Serie A nastąpiła całkowita zmiana otoczenia. Cole podpisał bowiem kontrakt z LA Galaxy. Dość niespodziewanie, 38-latek wrócił na angielskie boiska nieco ponad pół roku temu. Doświadczony piłkarz pomagał Derby County w walce o awans do Premier League. Po przygodzie w zespole “Baranów” Ashley Cole nie będzie dalej kontynuować swojej kariery. W niedzielę zawodnik poinformował o swojej decyzji podczas występu w Sky Sports. Anglik oznajmił również, iż zamierza zająć się szkoleniem piłkarzy.

Podsumowując sukcesy, Ashley Cole może pochwalić się następującym dorobkiem:
– trzykrotne mistrzostwo Premier League
– siedem triumfów w FA Cup
– Liga Mistrzów
– Liga Europy
– Puchar Ligi Angielskiej

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO