Pupilek Guardioli poza narodową kadrą. Dlaczego Southgate podjął tak zaskakującą decyzję?

30.08.2019

Gareth Southgate od początku prowadzenia reprezentacji Anglii nie boi się trudnych decyzji. Tym razem 48-latek dokonał kolejnego szokującego wyboru, nie powołując do kadry Kyle’a Walkera.

Obrońca Manchesteru City od czasu transferu z Tottenhamu nie schodzi z pewnego wysokiego poziomu. 29-latek szybko zyskał miano pupilka Pepa Guardioli, który nawet po transferze Joao Cancelo nie ma raczej zamiaru rezygnować z wszechstronnego Anglika. Tej fascynacji jak widać nie podziela selekcjoner „Synów Albionu”, który nie powołał Walkera na zbliżające się spotkania eliminacji do EURO 2020 z Bułgarią oraz Kosowem.

Na liście znalazło się kilku nowych graczy takich jak Tyrone Ming, Mason Mount oraz James Maddison. Za pewną niespodziankę można uznać także obecność Alexa Oxlade’a-Chamberlaina. Jednak ta największa dotyczyła oczywiście braku defensora „Obywateli”.

– Czy to decyzja na stałe? To zależy od tego, jak wszyscy sobie poradzą. Musimy dać szansę na rozwój innych graczy. Trent Alexander-Arnold jest jednym z piłkarzy, którego chcemy dostatecznie wdrożyć do zespołu. Dodatkowo mamy Wan-Bissake, ale to także inny rodzaj zawodnika. Uzupełnieniem tych piłkarzy jest Trippier. Nie ma zatem sensu powoływać na te spotkania Kyle’a

Trzeba przyznać, ze Anglicy mają prawdziwy kłopot bogactwa na pozycji prawego obrońcy. Niepodważalna klasa Alexandra-Arnolda oraz świetna forma na początku sezonu Wan-Bissaki oraz Trippiera sprawiają, że wiele narodowych reprezentacji z zazdrością patrzą na kadrę Southgate’a.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!