Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:34
kurs 2.25
Mistrzostwa Świata
Brazylia - Meksyk I połowa
X

– Być może trzeba będzie grać 120 minut. Meksyk będzie wymagającym rywalem – to słowa Tite, selekcjonera Brazylijczyków, z jednej z ostatnich konferencji przed meczem z „Aztekami” w 1/8 finału. To nie była wypowiedź mająca na celu uśpienie czujności rywali. Po prostu Brazylię czeka trudny pojedynek z Meksykanami, którzy zawsze mobilizują się na grę przeciw pięciokrotnym mistrzom świata.

Tite ma swoje kłopoty kadrowe przed tym spotkaniem, więc tym bardziej próbuje tonować nastroje. Mecz na ławce rezerwowych ma rozpocząć Marcelo. Lewy obrońca Realu Madryt nie wrócił jeszcze do pełni sił po urazie pleców, jakiego doznał w  spotkaniu z Serbią, gdy zszedł z boiska już w 10. minucie. Ma go zastąpić Filipe Luis. Na pewno z powodu kontuzji wykluczony jest występ Douglasa Costy.

Za to coraz lepiej ma się czuć Neymar, o czym selekcjoner Brazylijczyków mówił na jednej z konferencji prasowych przed spotkaniem z Meksykiem: – Dużo rozmawialiśmy o jego sytuacji zdrowotnej. On dużo grał, zapłacił za to wysoką cenę. W dotychczas rozegranych meczach miał zadania taktyczne, które dobrze realizował. Teraz wiem, że Neymar już odzyskał w pełni formę, z Meksykiem będzie grał bardziej ofensywnie.

Na mundialowe przebudzenie najdroższego piłkarza świata liczą też kibice. Bo na razie Neymar w Rosji strzelił tylko jednego gola – Kostaryce. Nadal w jego skuteczność wierzą eksperci bukmacherscy z firmy etoto.pl, bo właśnie na gola gwiazdora PSG jest wystawiony najniższy kurs (1.95) jako na strzelca bramki w meczu Brazylia – Meksyk.

Swoje kłopoty kadrowe mają też Meksykanie. Z powodu dwóch żółtych kartek nie zagra środkowy obrońca Hector Moreno. Jednak czy to będzie poważne osłabienie, przekonamy się dopiero w meczu. Na pewno „Aztekowie” wyjdą bardzo zmotywowani na mecz z Brazylią. Po dotkliwej porażce 0:3 ze Szwecją i szczęśliwym awansie dzięki wygranej Korei z Niemcami, mieli wiele spraw do przemyślenia odnośnie ich gry i taktyki.

Brazylia wstecz

Cztery lata temu, podczas Mundialu w Brazylii, Meksykanie postawili się gospodarzom i w meczu fazy grupowej zremisowali 0:0. Bohaterem tego spotkania był bramkarz Guillermo Ochoa, który dzisiaj znowu będzie stał między słupkami bramki Meksyku.

Nie bez wpływu na grę obu drużyn w pierwszej połowie i oszczędzanie sił może mieć pogoda. Tite, trener Brazylii, zwrócił uwagę na warunki panujące w Samarze, gdzie zostanie rozegrany mecz. Prognoza na godzinę 16:00 dzisiaj to 34 stopnie Celsjusza i słoneczna pogoda.

Oczywiście Brazylia jest faworytem tego meczu, ale łatwo jej nie będzie. Na razie „Canarinhos” nie przekonują swoją grą na rosyjskim Mundialu. Pokazał to zwłaszcza mecz z Kostaryką. Dlatego nie jest wykluczone, że przynajmniej do przerwy będzie remis (typ po kursie 2.25), zwłaszcza jeśli Meksyk schowa się za podwójną linią obrony.

Jeśli ktoś miałby złamać te szyki obronne i strzelić gola w regulaminowym czasie gry, to kto wie czy zamiast skupiającego uwagę obrońców Meksyku Neymara, bramkę zdobędzie na przykład Philippe Coutinho (kurs 2.50). Pomocnik Barcelony prezentuje się dobrze na tym Mundialu i to on strzelił gola w ostatnim meczu Brazylia – Meksyk (2:0) rozegranym w 2015 roku.