I Ty możesz zostać współwłaścicielem Elany!

30.08.2019

Crowdfunding w polskim futbolu? Na razie jest to zjawisko rzadkie, aczkolwiek coraz bardziej powszechne. Z Wisły Kraków wzięła ostatnio przykład drugoligowa Elana Toruń.

Klub z województwa kujawsko-pomorskiego w poprzednim sezonie do końca walczył o awans do I ligi. Ostatecznie jednak otarł się o awans, kończąc sezon na 4. miejscu, tracąc dwa punkty do trzeciego Bełchatowa. Pogłoski o crowdfundingu w Toruniu pojawiły się w czerwcu. Teraz pomysł został wdrożony.

Obserwowaliśmy to, co zrobiła Wisła Kraków i wiem, że na zachodzie więcej klubów już to robiło. Wiśle udało się to zrobić w moment. Dlatego pojawił się pomysł, żeby Elana też sprzedała część udziałów  w ten właśnie sposób. To typowy społecznościowo-lojalnościowy system sprzedaży – powiedział w rozmowie z nami prezes klubu, Jarosław Więckowski.

Pomysł Elany nie jest jednak ślepym podążaniem za modą, a świadomą decyzją, która ma zaowocować w przyszłości. Toruński klub wciąż się rozwija i liczy na awans w najbliższym czasie. Poza tym, coraz bardziej inwestuje w szkolenie.

Celem jest osiągnięcie sprzedaży co najmniej 3,5 tysiąca akcji. Założyliśmy ich łącznie około dziesięciu tysięcy, czyli miliona złotych. Środki pozyskane w ten sposób mają dać nam możliwość rozwoju. Awans do wyższych lig, co najmniej pierwszej. Również rozwój młodzieży, naszej akademii, która w tej chwili szkoli, łącznie z zajęciami w przedszkolu, ponad tysiąc dzieci i młodzieży. – podkreśla prezes Elany.

Teraz współwłaścicielem Elany może zostać każdy. Klub jest otwarty zarówno na polskich, jak i zagranicznych inwestorów.

Osoba, która kupi akcje za sto złotych, będzie współwłaścicielem cząstki klubu. Będzie mieć prawo głosu i zgłaszania propozycji. Przede wszystkim jednak łączy się z klubem, staje się jednym z wielu członków społeczności klubu. Myślę, że to bardzo ważna wartość tej akcji, ponieważ chcemy mieć jak najwięcej kibiców nie tylko w naszym regionie, ale również w całej Polsce. A nawet na świecie, bo każda osoba z zagranicy również może kupić akcje, pod warunkiem, że będzie mieć ukończone 18 lat. – dodaje Jarosław Więckowski.

W jaki sposób można nabyć akcje klubu? Poprzez platformę Beesfund, na której jest zarejestrowana domena zainwestujwelane.pl. Teraz każdy kibic może stać się współwłaścicielem toruńskiego klubu i przy okazji pomóc w dalszym rozwoju.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!