Brazylijski kompleks „Azteków”

02.07.2018
Ostatnia aktualizacja 11 lipca, 2018 o 15:49
kurs

Nie ma drugiej, tak dobrze sobie znanej pary rywali w 1/8 finału rosyjskiego Mundialu. Brazylia z Meksykiem zagra dzisiaj po raz 41 w historii. W ostatnich dziesięciu latach obie reprezentacje grały ze sobą pięć razy, a wcześniej na Mistrzostwach Świata spotykały się czterokrotnie.

Historia pojedynków „Canarinhos” z „Aztekami” ma swój początek na słynnym Mundialu 1950, rozegranym w Brazylii, w którym gospodarze w decydującym meczu przegrali z Urugwajem i nie zdobyli Pucharu Świata. W pierwszej fazie turnieju Brazylijczycy grali z Meksykanami i pokonali ich 4:0. Na kolejnych Mistrzostwach Świata w Szwajcarii (1954) również rozgromili „Azteków” (5:0), a osiem lat później w Chile wygrali z nimi 2:0.

Potem nastąpiła długa przerwa w meczach obu drużyn w finałach MŚ. Aż do poprzedniego Mundialu, gdy Brazylia na swoim terenie zremisowała z Meksykiem 0:0 w fazie grupowej. Jak widać, Meksykanie nadal czekają na pierwszego gola strzelonego Brazylijczykom w finałach MŚ.

Oprócz Mundialów, obie reprezentacje wiele razy grały ze sobą w meczach towarzyskich, podczas Copa America, CONCACAF Gold Cup i innych turniejów. Bilans wszystkich oficjalnych meczów jest zdecydowanie korzystny dla Brazylii (23 zwycięstwa, 7 remisów, 10 porażek).

Brazylia i jej współczesna historia

Najnowsza historia meczów obu drużyn to pięć gier w latach 2011-2015. Najpierw Brazylia wygrała towarzyski mecz 2:1 (m.in. gol Marcelo) w 2011 roku, a rok później to Meksyk był górą (2:0, gole Giovani dos Santos i Javier Hernandez).

Następnie podczas Pucharu Konfederacji FIFA w 2013 roku, Brazylia wygrała 2:0 (gole Neymara i Jo). Rok później był wspomniany remis 0:0 w MŚ w Brazylii, a w 2015 roku, w towarzyskim spotkaniu rozegranym w USA, „Canarinhos” zwyciężyli 2:0 (Philippe Coutinho i Diego Tardelli).

Jak widać, w większości tych meczów nie notowano rezultatów z dużą liczbą goli. Biorąc pod uwagę dziesięć  ostatnich oficjalnych spotkań Brazylia – Meksyk (lata 2003-2015), aż siedem z nich kończyło się wynikiem poniżej 2.5 gola.

Jednak bukmacherzy z firmy totolotek.pl nie są pewni, czy akurat w dzisiejszym meczu będzie mało goli po 90 minutach gry. Na typ poniżej 2.5 gola kurs wynosi 1.85, a na powyżej 1.90. Jak widać, różnica prawie żadna. Na razie na tym Mundialu Brazylijczycy nie zaliczyli jeszcze spotkania, w którym padłyby przynajmniej 3 gole (1:1, 2:0, 2:0). Ciekawe, jak będzie dzisiaj? Czy Meksyk wreszcie strzeli im gola na Mundialu?