Zagranica znowu zweryfikowała? Szykuje się „wielki” powrót do Ekstraklasy!

02.09.2019

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach polski futbol odżył. Niestety nie w kontekście piłki klubowej, ale przynajmniej nasi zawodnicy poczynają sobie coraz śmielej w mocnych europejskich ligach. Dla niektórych to jednak niestety wciąż zbyt duża bariera.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Jednym z takich zawodników jest w ostatnim czasie Rafał Kurzawa. Pomocnik, który świetną postawą w Górniku Zabrze zwrócił na siebie uwagę nie tylko zagranicznych klubów, ale i selekcjonera, delikatnie mówiąc nie podołał.

26-latek przed rokiem odszedł do grającego w Ligue 1 Amiens, w którym zawodził nie tylko ze względu na jakość swojej gry, ale także aklimatyzacji. Znajomość jedynie języka polskiego to w tych czasach za mało. Szczególnie, jeśli po zmianie otoczenia nie robi się zbyt wiele, by uczyć się nowego.

Rafał Kurzawa zimą trafił na półroczne wypożyczenie do duńskiego Midtjylland, ale i tam do siebie nie przekonał. Amiens dziś oficjalnie poinformowało, że jest blisko porozumienia z „jakimś” polskim klubem. Wszystko wskazuje na to, że po zaledwie roku zagranicą 26-latek wróci do… swojego byłego klubu, z którym był związany od 2010 roku.

Czy Kurzawa odbuduje się w Górniku? Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że tak. Patrząc na poziom ligi nie zdziwi nawet, jeśli pomocnik zostanie jedną z wyróżniających się postaci. Jednak prawdopodobnie już zawsze będzie po prostu „solidnym ligowcem”, którego Europa brutalnie zweryfikowała. Zresztą, niejedynym…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!