Kluby Premier League chcą powrotu do starego. Ważna zmiana od kolejnego sezonu?

03.09.2019

Obecne okienko transferowe spotęgowało fale protestów na temat długości transferowego okienka. Najgłośniej debatowali nad tym przede wszystkim Mauricio Pochettino oraz Juergen Klopp. Najprawdopodobniej postulaty obu tych menedżerów zostaną ostatecznie wysłuchane.

Od 2018 roku kluby w Premier League kończyli dokonywać transferów do ich zespołów na dzień przed rozpoczęciem ligowych zmagań. O ile rok temu nie pojawiło się zbyt wiele słów krytyki na ten temat, o tyle już teraz głos zabrali najmocniejsi. Według informacji angielskich mediów, tę zmianę uważa się za katastrofę i rośnie pewność, że ci, którzy optują za powrotem do starego systemu, przegłosują resztę klubów.

Prym w krytyce wiodą oczywiście ekipy z wielkiej szóstki, na czele z Tottenhamem, Liverpoolem oraz Manchesterem United. W ubiegłym miesiącu menedżer Leicester, Brendan Rodgers, dołączył do tego grona, przyznając, że wcześniejsze zamknięcie okienka stawia ich w niekorzystnej sytuacji.

Powód jest dość posty – najlepsze drużyny w innych ligach mogą nadal podbierać zawodników z drużyn Premier League, ponieważ pomysł nie działa w obie strony. Angielskie władze były niemalże przekonane, że zarządcy La Liga czy Serie A także przyjmą ten pomysł, ale jest to kompletnie niemożliwe ze względu na inne terminy rozpoczęcia sezonu.  Głównie dlatego kibice Manchesteru United oraz Tottenhamu do ostatnich dni drżeli o przyszłość Paula Pogby czy Christiana Eriksena.

Dyskusja na ten temat odbędzie się już 12 września podczas zgromadzenia akcjonariuszy Premier League. Głosowanie może odbyć się już w następnym tygodniu, ale jest możliwe przesunięcia go aż na listopad.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!