Rakitić zrezygnował ze zgrupowania kadry. Kontrowersyjna decyzja Chorwata

03.09.2019

Deadline Day jest dość emocjonującym czasem nie tylko dla kibiców, ale przede wszystkim także dla piłkarzy. Wszyscy doskonale pamiętamy historie Kamila Grosickiego, który pewnego razu wylatywał ze zgrupowania narodowej kadry. Do takiej sytuacji nie chciał dopuścić Ivan Rakitić i Chorwat zrezygnował z wrześniowych meczów swojej reprezentacji. 

Oczywiście dziś już wiemy, że pomocnik pozostanie na kolejny sezon w „Dumie Katalonii”. Mimo to do ostatnich chwil jego klubowa przyszłość nie była jasna. Wiązało się to przede wszystkim z Neymarem, ponieważ 31-latek miał zostać włączony z tę transakcję.

Barcelona od początku tego okienka wykazywała wielką otwartość na odejście doświadczonego rozgrywającego. Pomimo rozegrania wielu spotkań w poprzednich sezonach, transfer De Jonga sprawił, że Rakitić rozpoczął trzy ligowe mecze na ławce rezerwowych. Głównie dlatego przenosiny do Paryża rozważał sam piłkarz, ale skomplikowany charakter umowy dla Neymara powstrzymał ostatecznie tę operację.

Drugim kandydatem do ostatnich chwil trwającego okienka był Juventus, który jednak nie miał zbyt wielu pieniędzy na ten transfer. Władze „Starej Damy” zaoferowali takich piłkarzy jak Can, Bentancur czy Rugani, ale wszystkie opcje nie przekonały Barcelone. Żałować może przede wszystkim Ivan, ponieważ ze względu na negocjacje postanowił on zrezygnować ze zgrupowania narodowej kadry. Oczywiście nie zostało to dobrze przyjęte w kraju, tym bardziej, ze z przenosin do Paryża pozostaną tylko wspomnienia.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!