Konsternacja w szatni Barcelony. Valverde przed najtrudniejszym zadaniem w karierze

04.09.2019

W najbliższym czasie Ernesto Valverde nie tylko będzie musiał poprawić wyniki swojej drużyny, ale także i atmosferę w szatni. Piłkarze Barcelony bowiem czują konsternacje po transferowym okienku, gdzie nie wszystko poszło po ich myśli.

Większość składu, w szczególności starszyzna, była przekonana, że Neymar tego lata pomoże im w walce o zdobycie Ligi Mistrzów. Barcelona od kilku lat czeka na zwycięstwo w tych rozgrywkach, a trio MSN dawało nadzieję na ponowny sukces. Ta perspektywa była bardzo kusząca, ale prośby zawodników do Josepa Marii Bartomeu nie zdały się na nic. Ostatecznie Barcelona nie zdecydowała się zapłacić odpowiednich pieniędzy dla PSG i deal się zamknął.

Według informacji dziennika „Marca”, gracze czuli, że klub tak naprawdę nie był zainteresowany ponownym podpisaniem umowy z Brazylijczykiem i niektórzy z nich postrzegali te oferty jako tylko i wyłącznie wymówkę. Niekorzystnie czuli się także piłkarze, którzy mieli zostać włączeni w transakcje związana z 27-latkiem. Przykładem jest między innymi Ivan Rakitić, który postanowił nawet odpuścić wyjazd na zgrupowanie kadry, aby dopiąć przenosiny do Paryża.

Wszystko to sprawia, że Valverde stoi przed być może najtrudniejszym zadaniem w swojej karierze. Jedno zwycięstwo w trzech początkowych kolejkach ligowych potwierdziło, że Griezmann nie potrafi w pojedynkę przyjąć roli lidera w kilku meczach z rzędu, a drużyna bez Leo Messiego praktycznie nie istnieje.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!