“Odrzuciłem ofertę Tottenhamu z powodu nieznajomości angielskiego”
07.09.2019

Marcello Lippi kilkanaście lat temu był uważany za jednego z najlepszych trenerów na świecie. Mimo to Włoch nigdy pomimo wielu ofert nie trafił do Premier League. Jednym z klubów zainteresowanym aktualnym szkoleniowcem reprezentacji Chin był Tottenham.

71-latek od kilku lat spokojnie pracuje w Chinach, najpierw dla Guangzhou Evergrande oraz od 2016 roku w tamtejszej reprezentacji. Mimo to dawniej Lippi posiadał wielką renomę, dzięki której przebierał w najlepszych ofertach. Dzięki temu w swoim CV może wpisać prowadzenie takich ekip jak Juventus, Inter czy kadra Włoch.

Do „Starej Damy” trafiał aż dwukrotnie – po raz pierwszy w latach 1994-1999, zaś druga kadencja trwała od 2001 do 2004 roku. To właśnie na początku XXI wieku włoski trener otrzymał ofertę od „Kogutów”.

– Tak, to prawda, że byłem blisko przejęcia Tottenhamu. Byli dla mnie bardzo mili, kontaktując się z moim synem. Ale nie chciałem opuszczać Turynu i Juventusu. Dla mnie ten klub był jak dla Fergusona Manchester United – po prostu wyjątkowy. Dodatkowo nie mówiłem dobrze po angielsku i dlatego też odmówiłem. Ktoś mi powiedział, że Ferguson również nie mówi dobrze po angielsku, ponieważ był Szkotem– zakończył Lippi.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!