Imponujące liczby. Harry Kane najlepszy od czasów… Linekera

07.09.2019

Znacie cytat z klasyka: „Nie chcem, ale muszem”? Do reprezentacji Anglii można przypisać jego przeciwieństwo, czyli coś w stylu: „Chcem, ale nie umiem”. Kadra „Synów Albionu” od dawna nie może nic wygrać, mimo że przez lata przewinęło się przez nią wielu wyjątkowych zawodników. W tym napastników.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Można się spierać na temat tego, czy obecne pokolenie angielskiego futbolu pozwala marzyć o najwyższych celach. Patrząc jednak na najbardziej wysuniętą na boisku postać, czyli „typową dziewiątkę”, Anglicy mają absolutny top topów.

Harry Kane – 26-latek, znany przed laty jako „One Season Wonder”, nie zwalnia tempa. Napastnik Tottenhamu, którego niestety dość często trapią mniejsze lub większe kontuzje, trafia regularnie zarówno w klubie, jak i w kadrze. Tym razem, dzięki hat-trickowi w meczu z Bułgarią, dokonał czegoś naprawdę dużego.

Trzy trafienia w wygranym 4:0 meczu były 23., 24. i 25. bramkami Harry’ego dla Anglii. Zdobył je on w swoim 40. występie, dzięki czemu stał się drugim najskuteczniejszym Anglikiem w historii kadry, uwzględniając właśnie pierwsze 40 rozegranych spotkań. Pierwszym wciąż pozostaje… Gary Lineker, któremu w 40 meczach udało się pokonywać bramkarzy rywali aż 27 razy.

Co więcej, Harry Kane aż siedem ze wspomnianych 25 bramek zdobył z rzutów karnych. Dogonił pod tym względem Wayne’a Rooneya, a jedynym Anglikiem, który zdobył dla kadry więcej bramek z „wapna”, jest Frank Lampard (9). Patrząc na to, jak Anglikom wychodzi strzelanie rzutów karnych (szczególnie na wielkich imprezach), kunszt i chirurgiczna precyzja Kane’a w tym stałym fragmencie gry także zasługuje na uznanie. Maszynka do bramek.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!