Carlitos zameldował się na Bliskim Wschodzie. Transfer kwestią czasu!

08.09.2019

Po sprzedaży Sandro Kulenovicia kibice Legii mogli mieć nadzieję, że istnieje jeszcze szansa na dalszą przyszłość Carlitosa w Warszawie. Nic bardziej mylnego. Hiszpan po zaledwie rocznym pobycie w stolicy naszego kraju opuszcza Ekstraklasę. Napastnik zasili zespół Al-Wahda. 

Sytuacją Carlitosa żyją kibicie „Legionistów” od kilku dobrych tygodni. 29-letni zawodnik nie mógł liczyć na regularną grę u Aleksandara Vukovicia. Jaki jest główny powód takich wyborów szkoleniowca? Mówi się o napiętych relacjach na linii Carlitos-Vukovic. Hiszpan miał niejednokrotnie zakwestionować wizję gry trenera, nie trzymając się założeń taktycznych podczas swoich występów. Stąd od jakiegoś czasu żywy jest temat transferu piłkarza.

Przenosiny Carlitosa do nowego zespołu w końcu stają się faktem. 29-latek zameldował się już w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Finalizacja całej transakcji może nastąpić nawet w najbliższych godzinach.

Z całego transferu napastnika może być zadowolona przede wszystkim… Wisła Kraków. Klub z małopolski otrzyma 750 tysięcy euro. Gwarantuje to zapis w umowie między Legią, a Wisłą ustalony podczas sprzedaży zawodnika do stolicy Polski. Przedstawiciele „Białej Gwiazdy” zapewnili sobie 30% kwoty od kolejnego transferu. Zapewne jeszcze rok temu nikt w szeregach Legii nawet nie pomyślał o tym, że do klubowej kasy Wisły może wpłynąć w przyszłości taki zastrzyk gotówki.

Sam Carlitos natomiast trafia do ekipy, która jest obecnie liderem w rozgrywkach Arabian Gulf Cup. Al-Wahda po trzech meczach zgromadziła siedem punktów, wyprzedzając tym samym o trzy oczka zespół Al Fujairah. Co ciekawe, napastnik będzie jedynym Europejczykiem w szeregach swojego nowego zespołu.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!