„Salah jest podobny do Messiego, ale nadal nie posiada tej umiejętności”

08.09.2019

Sytuacja ze spotkania w Burnley, po której Sadio Mane wpadł w wściekłość na ławce rezerwowych została szeroko skomentowana w Anglii. Media zarzucały Salahowi ogromną samolubność, którą miał rzekomo skrytykować także Senegalczyk.

Oczywiście Egipcjanin będąc napastnikiem powinien często kończyć akcję w pojedynkę. Mimo to nie wszystkim taki rodzaj gry przypada do gustu. Na temat występów 27-latka postanowił wypowiedzieć się Arsene Wenger, który stwierdził, że napastnik musi wyeliminować pewne cechy swojej gry.

– Salah jest zasadniczo podobny do Messiego, ale nadal nie posiada jego konsekwencji. Uważam go za równie dobrego strzelca, lecz Leo jest kompletnym graczem, który potrafi zaliczyć asystę. Z kolei Mohamed ma obsesję na punkcie wykończenia akcji w pojedynkę. Wraz z wiekiem powinien zyskać jednak tę umiejętność, dzięki której znajdzie odpowiedni moment, aby wiedzieć kiedy podać piłkę do kolegi z zespołu. Mimo to bardzo go lubię i moim zdaniem ma ogromny potencjał.

Podczas gdy to Salah wraz z Mane zdobywają największą liczbę bramek, nieco w cieniu pozostaje nadal Roberto Firmino. Według Wengera, Brazylijczyk ma jednak wielkie znaczenie w kontekście popisów swoich kolegów.

– Niekiedy zapominamy, że Firmino poświęca się dla zespołu. Jest piłkarzem w kategorii Luisa Suareza, który grał dla Messiego i Neymara. Ten facet wykonuje ogromną pracę dla zespołu, a to sprawia, że jego koledzy mogą strzelać tyle bramek. Taki rodzaj gracza jest trudny do znalezienia.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!