Kamil Glik prawdopodobnie zagra w meczu z Austrią

08.09.2019

Kamil Glik nie mógł wystąpić w meczu ze Słowenią z powodu kontuzji, co było widoczne w grze defensywnej reprezentacji. Rzecznik prasowy reprezentacji, Jakub Kwiatkowski, poinformował dziś, że środkowy obrońca AS Monaco prawdopodobnie będzie mógł jednak wystąpić w meczu z Austrią.

Brak stopera, który jest ważną postacią reprezentacji był widoczny w meczu eliminacji Mistrzostw Europy przeciwko Słowenii. Na środku obrony wystąpił duet Bednarek-Pazdan i występ tego drugiego wywołał falę krytyki. Szczególnie patrząc na utratę drugiej bramki, co było w dużej mierze wpływem tego, że były obrońca Legii nie przypilnował Andraża Sporara.

Jak się okazuje, Jerzy Brzęczek będzie miał większe pole manewru w defensywie w meczu z Austrią. Jest bowiem możliwe, że w spotkaniu będzie mógł wystąpić dotychczas kontuzjowany Kamil Glik.

Kamil wczoraj wziął udział w treningu wyrównawczym. Dzisiaj będzie normalnie trenował na oficjalnym treningu i pewnie po nim zapadną ostateczne decyzje. Szanse są spore, aby mógł zagrać – poinformował w Cafe Futbol rzecznik prasowy reprezentacji, Jakub Kwiatkowski.

Austria jest zespołem ze sporym potencjałem ofensywnym. Było to widoczne w ostatnim meczu eliminacyjnym przeciwko Łotwie, gdyż podopieczni Franco Fody pokonali rywala 6:0. Dlatego też obecność Glika w tym meczu może okazać się nieodzowna, patrząc na problemy w defensywie, jakie kadra miała w spotkaniu ze Słowenią.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!