Claudio Ranieri wróci na ławkę trenerską? Sensacyjne stanowisko!

09.09.2019

Po tym jak Claudio Ranieri pożegnał się z Romą ostatniego dnia czerwca, włoski szkoleniowiec pozostaje bez pracy. Patrząc na CV 67-latka, triumfator Premier League z sezonu 2015/2016 nie powinien mieć większych problemów z ofertami nowych stanowisk. Jeśli wierzyć jednak ostatnim doniesieniom mediów, w tej materii może nie być kolorowo, a Ranieri ma szanse podjąć dość zaskakującą pracę.

Dla Ranieriego sezon 2018/2019 był wręcz szalony. Włoch przejął w połowie listopada beniaminka Premier League, ekipę Fulham. Z londyńskim zespołem doświadczony trener nie zwojował angielskiej ekstraklasy. Claudio pożegnał się ze stanowiskiem 28 lutego, pozostawiając drużynę w strefie spadkowej (ostatecznie klub spadł do Championship). Nieudana przygoda w Fulham nie stanęła na drodze 67-latkowi w objęciu innej, atrakcyjnej pracy.

Claudio Ranieri został trenerem Romy. Razem z włoską ekipą, szkoleniowiec zanotował całkiem udany finisz sezonu, nie przegrywając spotkania w dziewięciu kolejkach z rzędu (Romie udało się m.in. wygrać z Juventusem na własnym obiekcie czy zremisować na wyjeździe z Interem). Dobra końcówka rozgrywek nie przekonała przedstawicieli ekipy z Rzymu, którzy pożegnali się ze szkoleniowcem.

Od tego momentu Ranieri pozostaje bez pracy. Być może taki status trenera szybko się zmieni. Jak informują bowiem media, Claudio znalazł się na liście szkoleniowców, którzy mogą objąć… kadrę Gwinei! Co ciekawe, 67-latek ma za sobą już pracę w piłce narodowej. Nie była to jednak udana przygoda. Po czterech meczach 67-latek pożegnał się z kadrą Grecji, nie wygrywając ani jednego spotkania.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!