Problemy Pedro Tiby nie takie straszne. Lechici mogą odetchnąć?

09.09.2019

Duet Karlo Muhar-Pedro Tiba od początku sezonu jest jedną z lepszych dwójek środkowych pomocników w lidze. Można było się obawiać, że w najbliższym czasie zabraknie drugiego z nich. Problemy zdrowotne Portugalczyka okazały się jednak niegroźne.

Pedro Tiba jest kluczowym zawodnikiem Lecha Poznań w tym sezonie. Wystąpił we wszystkich siedmiu meczach Kolejorza od początku sezonu, zaliczając dwie asysty. Poza tym miał ogromny wpływ na grę drużyny z Poznania zarówno w środku pola, jak i w ofensywie. Pozytywnie jest oceniana jego współpraca z nowym nabytkiem klubu, Karlo Muharem.

W sobotnim meczu towarzyskim, rozegranym na 90-lecie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Portugalczyk poczuł ból w udzie. W związku z tym musiał przedwcześnie opuścić boisko. Od tamtej pory zawodnik nie trenował, gdyż trenerzy nie chcieli narażać jego zdrowia.

Dziś jednak Pedro Tiba przeszedł specjalistyczne badania, które wykluczyły poważny uraz. Obecnie pomocnik będzie trenować indywidualnie. Jeśli jednak ból całkowicie minie, Portugalczyk zagra już w najbliższym meczu ligowym z Lechią.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!